Kelionių ekspertė: nuo Kalėdų karštinės ir gaminimo maratono lietuviai bėga į svečius kraštus

„Yra žmonių stipriau įsikibusių į šventines tradicijas, jiems norisi šieno po staltiese ar silkės pataluose, ir tai puiku. Tačiau pastaruoju metu lietuviai yra linkę sprukti nuo beprotiškai įtraukiančios Kalėdų karštinės. Keliautojai juokauja, kad važiuoja švenčių sutikti svetur vien tam, kad nereikėtų gaminti“, – su šypsena pasakoja kelionių ekspertų „Baltic Tours“ komandos narė, kūrybininkė ir tinklaraštininkė Snieguolė Valiaugaitė. Ji atskleidžia, į kokias šalis Lietuvos gyventojai vyksta praleisti Šv. Kalėdų ar Naujųjų metų ir kiek tam išleidžia.

Sutikti švenčių sprunka net į Rygą

Ne veltui sakoma, kad šventę svarbiausia susikurti širdyje, o tada – sniegas ar smėlis po kojomis, nebėra taip svarbu. Tam pritaria ir vis daugiau lietuvių, norinčių per šventes išvykti svetur. Jų skaičius kasmet tendencingai auga.

„Įtakos turi ne tik didėjanti kelionių pasiūla, bet ir ekonominės priežastys. Pastaruoju metu kelionė nebėra laikoma prabangos preke, lietuviai mielai investuoja į naujas patirtis ar poilsį“, – pastebi S. Valiaugaitė.

Šalies gyventojai šiemet renkasi ne tik poilsines ar egzotines, bet ir pažintines keliones, pastarosios šaltuoju metų laiku yra itin populiarios. Kelionių ekspertės pasakojimu, žmonės autobusu keliauja į Šv. Kalėdų sutiktuvėms išpuoštą Vieną, Berlyną, Prahą, Laplandiją ar Veneciją. Renkasi ir mums artimus miestus, tokius kaip Ryga, Talinas.

„Nemaža dalis šoka ir į tolimesnės kelionės traukinį. Kai Lietuvoje už lango spigina šaltis, žmonės skrenda gaudyti saulės spindulių į šiltus kraštus – į Afriką ar Aziją. Žiemą ypač mėgstama poilsiauti Egipte, Maroke, Dubajuje, Tailande. Tiesa, šiltieji kraštai dažniau pasiliekami ramesniam laikotarpiui, poilsiui po švenčių“, – sako S. Valiaugaitė.

Šventinė kelionė pigiau už Kalėdų vakarėlį?

Kiek santaupų atsidėti šventinei kelionei priklauso nuo to, kokį maršrutą pasirinksite. Jei per šventes keliausite į kaimynines šalis, kainų skirtumas jose šaltuoju metų sezonu ne taip smarkiai skirsis nuo šiltojo. Tačiau išvykstant šiek tiek tolėliau, kelionė gali atsieiti daugiau nei įprastai. Pavyzdžiui, kelionės paketas gali būti pasiūlytas už labai gerą kainą, tačiau kaip priedą teks užsisakyti Naujųjų metų šventinę vakarienę.

„Nors papildomos išlaidos dažnai žmones gąsdina, visada primename, kad kelionės teikiami įspūdžiai, patirtis ir paslaugų kokybė turės žymiai didesnę vertę. Be to, tikėtina, kad už šventinę viešnagę kuriame nors poilsio komplekse Lietuvoje sumokėsite netgi daugiau“, – pastebi „Baltic Tours“ kelionių ekspertė S. Valiaugaitė.

Anot specialistės, akyli keliautojai spėja nugriebti ir tikrai pigių šventinių kelionių pasiūlymų į kaimynines šalis. Vidutiniškai šventinei kelionei lietuviai išleidžia apie 400 eurų vienam asmeniui. Švenčių metu kelionių kainos šokteli, nes kasmet didėja tendencija šventiniu metu pasinaudoti laisvomis dienomis ir pakeliauti bent keletą dienų.

„Kiekvienas keliautojas biudžetą planuoja skirtingai, tačiau yra buvę ir labai gražių, sektinų pavyzdžių, kai keliautojai vietoj to, kad pirktų dovanas ar ruoštų vaišėmis nuklotą stalą, su šeimomis išsiruošia atostogų, pavyzdžiui, į Egiptą, Ispaniją, Prancūziją ar net Kubą. Tokiems keliautojams galvos skausmo dėl dovanų ar perpildytų parduotuvių, be abejonės, nelieka“, – pasakoja kelionių ekspertė.

Geriausius pasiūlymus palankiausia įsigyti rudenį

S. Valiaugaitė atskleidžia, kad šventinių kelionių pirkimo maratonas prasideda rudenį. Būtent šiuo laikotarpiu yra geriausias laikas įsigyti kelionę, nes galima rasti pasiūlymų už itin gerą kainą ir jums patogiausiu laikotarpiu, pavyzdžiui, 3–4 nakvynėms. Vėliau šventinių paketų kainų skirtumas būna akivaizdus, be to, telieka tenkintis likusiomis kelionių datomis.

„Ar tai reiškia, kad pramiegojote progą šventes sutikti svetur? Tikrai ne. Kelionių organizatoriai visuomet yra pasiruošę vėlyviems keliautojų sprendimams. Šiuo metu lietuviams vis dar yra siūlomi šventinių kelionių paketai į Europos miestus, Egiptą ar Maroką“, – vardija „Baltic Tours“ kelionių ekspertė.

Didžiausiomis metų šventėmis užsikrėtęs visas pasaulis, todėl jeigu abejojate, ar išvykus nepritrūks šventinės nuotaikos, S. Valiaugaitė tikina, kad turizmo sektorius Kalėdų ir Naujųjų metų sutikimui ruošiasi itin atsakingai.

„Šiltuosiuose kraštuose viešbučiai dažniausiai keliautojus sutinka papuoštomis didžiulėmis eglėmis, palmėmis ir lempučių gausa. Visa Europa alsuoja šventine atmosfera, didmiesčiuose verda kalėdinės mugės. Magiškam metų laikui pasiruošia net ir oro uostai, keleivius jie lepina dovanomis ir įvairiausiomis pramogomis, pavyzdžiui, Helsinkio oro uoste smagiai uždainuoja „Finnair“ stiuardesės, o Briuselio oro uostas puošiasi šokolado skulptūromis“, – apie turizmo sektoriaus kuriamą šventinę dvasią pasakoja S. Valiaugaitė.

Lrt.lt

Taip pat skaitykite:

Nuorodų sąrašas

Nuorodų sąrašas

Powered by BaltiCode